Istorija 

Medžiotojų klubo „Varėnė“ gimimo diena reikėtų laikyti 1992 m. gegužės 17 – tąją. Būtent tą dieną įvyko klubo steigiamasis susirinkimas, kuriame dalyvavo 10 medžiotojų: R.Černius, A.Zubavičius, K.Stančaitis, J.Junevičius, J.Ribačiauskas, J.Petrauskas ir kt. Susirinkimo dalyviai priėmė įstatus, suteikė klubui „Varėnė“ pavadinimą, išrinko klubo valdybą ir prezidentą (R.Černių), sprendė plotų klausimus. Įdomu tai, kad steigiamojo susirinkimo protokole užfiksuota, kas ir kodėl pasiūlė būtent „Varėnės“ pavadinimą. Neabejotinai laurai atitenka klubo veteranui J.Junevičiui, kuris anot protokolo „pasiūlė medžiotojų klubui „hidroniminį“ pavadinimą „Varėnė“, kadangi per medžioklės plotus teka Varėnės upelis“. Linksmai dabar skaitosi ir paskutinė susirinkimo protokolo pastraipa: „Susirinkę medžiotojai nutarė prašyti Alytaus miškų urėdijos išskirti klubui buvusių Daugų žuv. ūkio, Pivašiūnų ir Mikalavo kol. ir Pivašiūnų girininkijos kalnų mišką bei ūkių teritorijose esančius miškelius, krūmus, pievas ir vandenis“. Tokie buvo laikai, bet, kaip būtų pasakęs vienas televizijos laidos personažas: „Istorijos nesuklastosi!“.

Veikla

Medžiotojų klubas „Varėnė“ šiuo metu vienija iki 40 narių bei kandidatų, kuriuos subūrė bendras pomėgis leisti laiką gamtoje, domėtis gyvąja gamta, rūpintis ja. Be malonaus laisvalaikio praleidimo klubas kaip medžioklės plotų nuomotojas valstybės yra įpareigotas reguliuoti gyvūnų populiacijas, saugoti žemės savininkų pasėlius, medynus nuo gyvūnų daromos žalos, vykdyti Valstybinės veterinarijos tarnybos priemones, stabdant afrikinio kiaulių maro plitimą.

Teritorija

Klubo pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – per medžioklės plotus vinguriuoja Varėnės upelis, kurio ištakos greičiausiai yra medžioklės plotų pakraštyje esanti pelkė. Klubo medžioklės plotai yra Alytaus r. savivaldybėje, Pivašiūnų ir Daugų seniūnijų teritorijose bei apima daugiau nei 9000 ha ploto teritoriją. Medžioklės plotai ribojasi su Alytaus medžiotojų klubais „Tauras“, „Punia“, „Daugis“, „Kalesnykai“, Onuškio medžiotojų būreliu, Vilniaus „Dusmenų“ medžiotojų klubu, Varėnos medžiotojų būreliu „Dainava“. Greta Mikalavo kaimo savo reikmėms klubas įsirengė bazę - tai aptverta ir sutvarkyta 10 arų teritorija, erdvus, su visais patogumais namelis, tinkantis ne tik medžioklės reikalams, bet ir medžiotojų šventėms, prie namelio prisiglaudusi jauki pavėsinė, šulinys, moderni žvėrių dorojimo patalpa su šaldymo kamera, pakėlėjais ir kitais patogumais, sanitarinius reikalavimus atitinkanti atliekų duobė ir kt. Labai daug padaryta, bet tobulumui ribų nėra: kas vakar atrodė ypač modernu, šiandien jau tik norma.

Žmonės

Klubui daug metų vadovavo ir šiam reikalui begalę savo laiko aukojo Alvydas Šernas. Šiemet (2023 m.) kolektyvo vairą iš jo rankų perėmė Gintas Remeškevičius, nusiteikęs tęsti pradėtus darbus ir nebijantis naujų iššūkių. Savo dalyvavimu kolektyvo veiklą papuošia veteranai – Algimantas Zubavičius, Jonas Gogelis, Jonas Junevičius, Marijonas Grincevičius. Kažkada būrelyje laikyti „jaunais“ medžiotojais, šiandien savo patirtimi su jaunimu dalinasi klubo senbuviai Raimondas Tamulynas, Stasys Krisiulevičius, Romas Černius, Kęstutis Ciūnys, Aleksandras Riabininas. Na, o klubo ateitis - jaunimo rankose - tai mūsų medžiotojų vaikai, anūkai, sekantys tėvų ir senelių pėdomis.